دانلود تقویم

1397/03/23

بورگوارد از محصولات آینده نگرانه خود، BX6 TS و BXi7 برقی رونمایی کرد

borgward

 

بر اساس گزارش منتشر شده در روز یازدهم ماه می 2018 از سوی خبرگزاری PRNewswire، کمپانی آلمانی بورگوارد در روز نهم ماه می، میزبان مراسم مهندسی آکادمی بورگوراد بود که این خودروساز در این مراسم از سیستم ارزش‌گذاری این برند به نام سپر ایمن بورگوارد ( Borgward Safety Shield ) رونمایی کرد. این سیستم بر پایه ماموریت‌ها و هدف این کمپانی است که در 100 سال اخیر قصد انجام آن‌ها را داشته است؛ ایمنی، نوآوری و تمرکز بر رضایت مشتری، اصلی‌ترین ماموریت‌های بورگوارد بوده‌اند. بخشی از استراتژی آینده این خودروساز بزرگ آلمانی، تمرکز بر روی بهبود و توسعه موتور‌های احتراق داخلی و سیستم‌های رانندگی الکترونیک است. پیروی از محدودیت‌های اعمال شده از سوی کمسیون هوشمندسازی سرعت اتومبیل‌ها در اروپا (ISA) بخش دیگری از استراتژی آینده بورگوارد به حساب می‌رود؛ از همین رو می‌توانیم رد پای سامانه انتقال نیروی EV و همچنین سیستم‌های رانندگی خودکار را در محصولات آینده این خودروساز آلمانی مشاهده کنیم.

در این مراسم بورگوارد از سیستم موقعیت یاب جدیدش رونمایی کرد که قادر است به صورت سه بعدی المان‌های جاده را آنالیز کند؛ بر اساس نظر کارشناسان این سیستم می‌تواند قدمی بزرگ در راه رسیدن به فناوری رانندگی خودکار خودرو‌ها به حساب می رود. در ادامه این مراسم، از دو محصول جدید به نام بورگوارد BX6 TS که از سیستم چهار چرخ محرک بهره‌ می‌برد و همچنین بورگوارد BXi7 به عنوان اولین خودرو الکتریکی تولید انبوه این کمپانی رونمایی شد.

 

2
4
6

 

اسیووی بورگوارد BX6 TS

بر اساس طرح اولیه منتشر شده از خودروی فست بک BX6 TS، می‌توان پویایی و قدرت این محصول جدید بورگوارد را حس کرد. بورگوارد BX6 TS می‌تواند جوانان را به خود جذب کند و همچنین از طراح‌های اولیه آن معلوم است که از نظر آیرودینامیکی در وضعیت مطلوبی قرار دارد. چراغ‌های لبه دار باله‌ای شکل  LED، فرم و شکل بال عقاب در حالت پرواز را برای ما تداعی می‌کند؛ همچنین به نظر می‌رسد چراغ‌های جلو نیز از روی چشم‌های عقاب طراحی شده‌اند. از طرفی رینگ‌های 19 اینچی و برامدگی‌های بر روی آن، کیفیت بالا و لوکس بودن این خودرو را به خوبی نشان می‌دهند. بورگوارد BX6 TS با مشخصات فنی قدرتمند عرضه می‌شود. موتور دو لیتری توربوشارژ این خودرو مجهز به سیستم تزریق مستقیم سوخت است که قادر می‌باشد 224 اسب بخار نیرو و 300 نیوتون بر متر گشتاور تولید کند. BX6 دارای گیربکس منومتیک 9 حالت 6 سرعته است که قادر است تعویض دنده را برای راننده بر اساس نوع مسیر پیش رویش بسیار نرم و لذت بخش سازد.  این خودرو کم مصرف در هر 100 کیلومتر، فقط 7.1 لیتر سوخت مصرف می‌کند که در مقایسه با اتومبیل‌های دیگر با قدرت مشابه، مصرف سوختش به شکل قابل توجهی پایین است.

تمام مدل‌های بورگوارد BX6 TS از سیستم هوشمند چهار چرخ محرک i-AWD بهره می‌برند که این سامانه باعث می‌شود راننده با کمترین میزان لغزندگی رو به رو شود؛ این سیستم با آنالیز المان‌های مسیر قادر است در کمتر از 0.12 ثانیه گشتاور تولید شده را بر اساس وضعیت جاده تغییر دهد. بورگوارد BX6 TS قرار است تا آخر سال 2018 در خاورمیانه و آمریکای جنوبی عرضه شود و در آغاز سال 2019 در بازار آسیای شرقی توسعه یابد.

 

Borgward BXi7 8
Borgward BXi7 7
Borgward BXi7 1

 

اسیووی بورگوارد BXi7

BXi7 از دو موتور الکتریکی بهره‌ می‌برد که به صورت مجزا کار می‌کنند و قادرند 94.5 درصد انرژی تولید شده را برای تولید 390 نیوتون متر گشتاور صرف کنند و باعث می‌شوند این خودرو از همتایان خود در کلاس مشابه کارآمدتر باشد. BXi7 قادر است طی 7.9 ثانیه به 100 کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت این اتومبیل 195 کیلومتر در ساعت است.

BXi7 از یک سیستم هوشمند مدیریت دما برخوردار است که به دلیل داشتن سه ویژگی، منحصر به فرد شناخته می‌شود؛ اول اینکه این سیستم قادر است دامنه رانندگی را در دمای بالا کاهش دهد تا شارژ باتری‌ها سریع‌تر انجام شود. دومین ویژگی این سیستم، حفظ عملکرد مطلوب باتری‌ها در بازه دمایی بین منفی 30 درجه سانتی گراد تا مثبت 55 درجه سانتی گراد است. سومین ویژگی این سیستم، شارژ سریع باتری‌ها می‌باشد که قادر است در 45 دقیقه 80 درصد ظرفیت باتری‌ها را شارژ کند و امکان پیمودن 375 کیلومتر را با یک بار شارژ فراهم سازد.

در حال حاضر بورگوارد یک سری محصولات قوی شامل BX5، BX6، BX7، BX7 TS و BXi7 را در دست تولید دارد. این شرکت متعهد به فراهم سازی تجربه‌ای پررنگ در جاده‌ها برای مشتریانش است تا با آنچه که از این کمپانی خریداری کرده‌اند به کیفیت مد نظرشان در رانندگی برسند. از همین رو بورگوارد با توسعه فضای سرنشینان و همچنین زمان واکنش سیستم‌های امنیتی، در نظر دارد به تعهدات خود عمل کند.

 

Borgward BXi7 6
Borgward BXi7 5
Borgward BXi7 3