دانلود تقویم

1397/03/17

دکتر فیلیپ کوهن، ریاست بخش فناوری گروه خودروسازی بورگوارد را برعهده گرفت

دکتر فیلیپ کوهن - شرکت کیان موتور وارنا

 

بر اساس خبری که در سوم ماه می امسال از وب سایت رسمی شرکت بورگوارد منتشر شد، دکتر فیلیپ کوهن (Dr. Philip Koehn) به عنوان مدیر ارشد فناوری (Chief Technology Officer) این کمپانی آلمانی منصوب شده است. بر اساس گفته مدیر عامل کمپانی خودروسازی بورگوارد آلمان، آقای کوهن همیشه به عنوان یکی از اصلی‌ترین نامزد‌های پست ریاست برای بخش فناوری این کمپانی در نظر گرفته شده‌اند. در بیانیه اخیر اولریش والکر مدیر عامل گروه خودروسازی بورگوارد گفته شده است: «ما بسیار خوشحالیم که چنین مدیر با تجربه‌ای برای خودروسازی بورگوارد بدست آورده‌ایم». فیلیپ کوهن قبل از اینکه به این سمت دست پیدا کند، به مدت 6 سال مدیر بخش مهندسی کمپانی تولیدکننده خودرو‌های لوکس رولز رویس بوده‌ و قبل از آن نیز به مدت 13 سال سمت های مدیریتی متعددی در کمپانی بی.ام.و (BMW) بر عهده داشته است.
دکتر فیلیپ کوهن در آخرین صحبت‌های خود در خصوص دست‌یابی به سمت ریاست دفتر فنی کمپانی خودروسازی بورگوارد گفت: «من به دنبال چالش‌های جدید هستم و این امر را قرار است با تیم بین‌المللی خود در بورگوارد به انجام برسانم. الکتریسیته (منظور برای خودرو‌های برقی است) منبعی کارآمد است که باید در قالب یک پلتفرم ساده و به عنوان راهی برای تولید خودرو‌های برتر در بورگوارد بررسی شود. من مطمئن هستم که بورگوارد میراث منحصر به فرد و فوق‌العاده این برند خودروسازی را ادامه خواهد داد.»

دکتر فیلیپ کوهن دانشگاه آخن آلمان و در رشته تکنولوژی فارغ التحصیل شد و در همین دانشگاه نیز به درجه PhD دست پیدا کرد. او در سال 1999 به گروه خودروسازی بی‌.ام.و (BMW) پیوست. آقای کوهن در این گروه خودروسازی در بخش‌های مختلفی شروع بکار کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به دپارتمان رانندگی داینامیک و همچنین بخش طراحی و تولید سیستم کنترل شاسی مکاترونیک خودرو‌های بی ام و اشاره کرد. در سال‌های 2009 تا 2013 دکتر فیلیپ کوهن به ریاست ارشد بخش معماری کلی خودرو و تولید کانسپت خودرو‌های گروه بی‌.ام‌.و ارتقا یافت. در زمان معاونت کوهن در این بخش، استاندارد‌های جدیدی برای پلتفرم‌های خودرو‌های بی‌.ام‌.و در محور جلو و عقب طراحی شد که این استاندارد‌های جدید اجازه می‌داد پلتفرم‌های جدید بر پایه نیروی الکتریسیته تولید شوند. در سال 2013 کوهن به سمت مدیر بخش مهندسی کمپانی انگلیسی تولیدکننده خودرو‌های لوکس رولز رویس رسید. دکتر فیلیپ کوهن تاثیر بسزایی در تولیدات این خودروسازی بزرگ داشت و توانست موفقیت‌های بسیاری برای رولز رویس رقم بزند. از اصلی‌ترین تاثیرات آقای کوهن در رولز رویس، می‌توان به پلتفرم آلومینیومی رولز رویس اشاره کرد که باعث شد اتومبیل‌های این گروه صنعتی به شکل قابل توجهی سبک‌تر شده و فرم رانندگی آن‌ها به طور کلی تغییر کند. رولز رویس فانتوم 2017 یکی از خودروهایی بشمار می‎‌رود که می‌توان تاثیر تفکرات کوهن را در آن دید؛ اتومبیلی که فوق العاده مدرن و امروزی به شمار می‌رود و در عین حال اصالتش را حفظ کرده است. به نظر می‌رسد کوهن در حفظ پیشینه و میراث خودروسازان بزرگ تخصص دارد و دلیل آمدن او به بورگوارد نیز همین است.