کارل بورگوارد

میخواهم یک خودرو بسازم

داستان از اواخر قرن 19 شروع شد. کارل بورگ وارد وقتی به دنیا آمد که صنعت اتومبیل آلمان هنوز در زمان طفولیت خود قرار داشت. مثل اینکه تقدیر بود که از بدو تولد زندگی او به نوعی با اتومبیل مرتبط شده بود.

می خواهم یک خودرو بسازم

داستان از اواخر قرن 19 شروع شد. کارل بورگ وارد وقتی به دنیا آمد که صنعت اتومبیل آلمان هنوز در زمان طفولیت خود قرار داشت. مثل اینکه تقدیر بود که از بدو تولد زندگی او به نوعی با اتومبیل مرتبط شده بود. بعضی ها او را پیشقدم اتومبیل آینده می دانستند و بعضی دیگر او را نابغه اتومبیل ساز قلمداد می کردند. ولی در واقع بیش از آنچه شناخته می شد بود. او بعنوان شخصیت موفق آن زمان می درخشد. از تمام امتیازاتش می توانید چالش هایی که بازیگران در عرصه توسعه صنعت اتومبیل با آن روبرو بودند را تصور کنید. پدر کارل بازرگان ذغال بود ولی خانواده اش که شامل 12 فرزند بود مرفه نبود. آنچه کارل را از دیگر فرزندان متمایز می ساخت علاقه و اشتیاق او به مطالعه مهندسی مکانیک بود. او حتی به علت کنجکاوی ، همیشه اجزای اسباب بازیهای خود را جدا و دوباره سرهم می کرد. در سال 1990، کارل که ده سال داشت توانست ساعت و دستگاه چرخ خیاطی را تعمیر کند. تعجب آورتر آنکه با فنرها، جعبه دنده، جعبه های پلاستیکی و دیگر مصالح از کار افتاده مدل های کوچک اتومبیل ساخت. از آن زمان ببعد ، اتومبیل سازی شادی بزرگ او شد. استعداد او توجه دیگران را نیز به خود جلب کرد. او مکرر با صدای بلند می گفت : می خواهم یک خودرو بسازم. سالها سپری شد و کارل 18 ساله شد . او در مکتب مهندسی هامبورگ و انستیتو سلطنتی هانور درس می خواند و به طور سیستمی دانش های مهندسی مکانیکی را می اندوخت. مطالعه این سال ها بود که زیربنای محکمی برای اختراع برند برجسته BORGWARD بنا نهاد. بعدها، مطالعات اختصاصی کارل به ثمر رسید. پس از ده سال مطالعه و تجربه عملی ، کارل که 29 ساله بود به پیشرفت مهمی دست یافت. در سال 1919، جنگ جهانی اول به اتمام رسید و آلمان با نهایت کوشش خود کشور را بازسازی می کرد و احتیاجات بزرگی به توسعه صنعتی داشت. کارل فرصت را غنیمت شمرد و شریک و مدیر عامل شرکت صنعت تایر برمن شد که دست به ساخت امپراتوری اتومیبل زد. بعدها شرکت اتومبیل BORGWARD احداث شد. کارل جوان یک مهندس با دیدگاه بازاریابی بود. از نیاز مشتریان آگاه بود و خوب می دانست چگونه به نیاز آنها پاسخ دهد. با مشاهده و بررسی و تحلیل ، او دریافت که برند های بزرگ و مهم مثل مرسدس بنز و بی ام دبلیو ، از بازار محدودی بهره می بردند و برای دست یافتن به دیگر بازارهای بالقوه بیرون از آلمان یا اروپا تلاش نمی کردند. آنها به بزرگترین شهر بندری آلمان یعنی برمن توجه نمی کردند که در واقع از امتیازات بالقوه زیادی برخوردار بود. این بود که کارل گام مهمی برداشت و بر موضوع صادرات تأکید کرد و به سرعت خط تولید محصولات صادراتی را گسترش داد. به زودی این حرکت مهم و خلاقانه برایش موفقیت بزرگی در توسعه فروش به ارمغان آورد. درواقع این تصمیم آینده نگر بود که این شرکت کوچک را مشهور ساخت و به سرعت به بزرگترین صادرکننده اتومبیل تبدیل شد. تا سال 1939، نابغه اتومبیل ساز کارل بورگوارد یک امپراتوری بزرگ اتومبیل که شمال آلمان را تحت کنترل خود داشت ساخته بود. این موفقیت بزرگ می تواند ناشی از علاقه او به ماشین آلات در دوران کودکی قلمداد شود. وقتی که بار دیگر از او انگیزه اش را پرسیدند، جواب او همچنان ساده و محکم بود : "می خواهم یک خودرو بسازم."

کارل بورگوارد – نابغه ای در اتومبیل سازی

اگر یک نفر تاریخ ساز باشد، نامش حتما در تاریخ ثبت میگردد. علیرغم تاریخ طولانی BORGWARD، امروزه داستان BORGWARD هنوز در اذهان باقی است.

کارل بورگوارد – نابغه ای در اتومبیل سازی

اگر یک نفر تاریخ ساز باشد، نامش حتما در تاریخ ثبت میگردد. علیرغم تاریخ طولانی BORGWARD، امروزه داستان BORGWARD هنوز در اذهان باقی است. وقتی که تاریخ صنعت خودرو سازی آلمان را مطالعه می کنید ، با اسم کارل بورگوارد بعنوان یک نابغه در صنعت اتومبیل سازی مواجه خواهید شد. او با شور و اشتیاق در مورد خودرو برند BORGWARD را ایجاد کرد. کار او در صنعت اتومبیل سازی مورد تحسین بسیار قرار گرفته و واقعا قابل تحسین است زیرا خدمت او به صنعت اتومبیل سازی باعث توسعه این صنعت شده است.

بنیان گذار کلیدی صنعت اتومبیل مدرن

کارل بورگوارد با شور و شوق به رویای کودکی اش اصرار کرد و برند BORGWARD را به سطح بالایی رساند. با پایداری، جسارت و توانایی سرانجام توجه و احترام سراسر جهان را به سمت خود معطوف کرد.

بنیان گذار کلیدی صنعت اتومبیل مدرن

کارل بورگوارد با شور و شوق به رویای کودکی اش اصرار کرد و برند BORGWARD را به سطح بالایی رساند. با پایداری، جسارت و توانایی سرانجام توجه و احترام سراسر جهان را به سمت خود معطوف کرد. پایداری، جسارت و توانایی تغییر جهان جاذبه شخصی منحصربفرد کارل بورگوارد شد. او این جاذبه را غنیمت شمرد و هیچ وقت کوتاهی نکرد و تمام عمر خود را در تحقق آرزوی خود صرف کرد. پایداری او به ظرافت و زیبایی تبدیل شد و جسارت برایش آینده به ارمغان آورد که کافی بود این جمله را تصدیق کند : به ندای قلب خود رجوع کنید تا به آرزوی خود برسید!

رانندگی کلاسیک ،

تماس با آینده