دانلود تقویم

کارل بورگوارد

میخواهم یک خودرو بسازم

کارل اف دبلیو بورگوارد در اواخر قرن 19 در زمانی به دنیا آمد که صنعت اتومبیل آلمان هنوز در دوران طفولیت خود قرار داشت. پدر کارل، بازرگان زغال بود ولی خانواده‌اش که شامل 12 فرزند می شد، مرفه نبودند.

می خواهم یک خودرو بسازم

کارل اف دبلیو بورگوارد در اواخر قرن 19 در زمانی به دنیا آمد که صنعت اتومبیل آلمان هنوز در دوران طفولیت خود قرار داشت. پدر کارل، بازرگان زغال بود ولی خانواده‌اش که شامل 12 فرزند می شد، مرفه نبودند. آنچه کارل را از دیگر فرزندان متمایز می‌ساخت علاقه و اشتیاق او به مطالعه مهندسی مکانیک بود. او از روی کنجکاوی، همیشه اجزای اسباب‌بازی‌های خود را جدا و دوباره سرهم می‌کرد. در سال 1990، کارل که ده سال داشت توانست ساعت و دستگاه چرخ خیاطی را تعمیر کند. جالب است که کارل بورگوارد با فنرها، جعبه‌دنده، جعبه‌های پلاستیکی و دیگر مصالح از کارافتاده مدل‌های کوچک، اتومبیل می ساخت. از آن زمان به بعد، اتومبیل‌سازی بزرگ‌ترین هدف او شد. استعداد او توجه دیگران را نیز به خود جلب کرد. او مکرر با صدای بلند می‌گفت: "می‌خواهم یک خودرو بسازم." سال‌ها سپری شد و کارل 18 ساله شد. او در مکتب مهندسی هامبورگ و انستیتو سلطنتی هانور درس می‌خواند و به‌طور سیستمی دانش‌های مهندسی مکانیک را می‌اندوخت. تحصیلات او در این سال‌ها بود که زیربنای محکمی برای خلق برند برجسته بورگوارد بنا نهاد. بعدها، مطالعات اختصاصی کارل به ثمر رسید. پس از ده سال مطالعه و تجربه عملی، کارل که 29 ساله بود به پیشرفت مهمی دست یافت. در سال 1919، جنگ جهانی اول به اتمام رسید و آلمان با نهایت کوشش خود کشور را بازسازی می کرد و احتیاجات بزرگی به توسعه صنعتی داشت. کارل فرصت را غنیمت شمرد و شریک و مدیر عامل شرکت صنعت تایر برمن شد که دست به ساخت امپراطوری اتومیبل زد. بعدها شرکت اتومبیل بورگوارد احداث شد. کارل جوان یک مهندس با دیدگاه بازاریابی بود. از نیاز مشتریان آگاه بود و خوب می‌دانست چگونه به نیاز آن‌ها پاسخ دهد. با مشاهده، بررسی و تحلیل دریافت که برندهای بزرگ و مهم مثل مرسدس بنز و ب ام و ، از بازار محدودی بهره می‌بردند و برای دست یافتن به دیگر بازارهای بالقوه بیرون از آلمان یا اروپا تلاش نمی‌کردند. آن‌ها به بزرگ‌ترین شهر بندری آلمان یعنی برمن توجه نمی‌کردند که درواقع از امتیازات بالقوه زیادی برخوردار بود. این بود که کارل گام مهمی برداشت و بر موضوع صادرات تأکید کرد و به سرعت خط تولید محصولات صادراتی را گسترش داد. خیلی زود این حرکت مهم و خلاقانه برایش موفقیت بزرگی در توسعه فروش به ارمغان آورد. درواقع این تصمیم آینده نگرانه،شرکت کوچک او را مشهور ساخت و به ‌سرعت به بزرگ‌ترین صادرکننده اتومبیل آلمان تبدیل شد. تا سال 1939، نابغه اتومبیل ساز، کارل بورگوارد یک امپراطوری بزرگ اتومبیل که شمال آلمان را تحت کنترل خود داشت ساخته بود. این موفقیت بزرگ می‌تواند ناشی از علاقه او به خودرو از دوران کودکی قلمداد شود. وقتی‌که بار دیگر از او انگیزه‌اش را پرسیدند، جواب او همچنان ساده و محکم بود : "می‌خواهم خودرو بسازم".

کارل بورگوارد – نابغه ای در اتومبیل سازی

اگر یک نفر تاریخ ساز باشد، نامش حتماً در تاریخ ثبت می‌گردد. علیرغم تاریخ طولانی بورگوارد، امروزه داستان بورگوارد هنوز در اذهان باقی است.

کارل بورگوارد – نابغه ای در اتومبیل سازی

اگر یک نفر تاریخ ساز باشد، نامش حتماً در تاریخ ثبت می‌گردد. علیرغم تاریخ طولانی بورگوارد، امروزه داستان بورگوارد هنوز در اذهان باقی است. وقتی‌که تاریخ صنعت خودروسازی آلمان را مطالعه می‌کنید، با اسم کارل بورگوارد به‌عنوان یک نابغه در صنعت اتومبیل‌سازی مواجه خواهید شد. او با شور و اشتیاق در مورد خودرو، برند بورگوارد را شکل داد. کار او در صنعت اتومبیل‌سازی مورد تحسین بسیار قرار گرفته است زیرا خدمات او به این صنعت باعث توسعه چشمگیر آن شده است.

بنیان گذار کلیدی صنعت اتومبیل مدرن

کارل بورگوارد با شور و شوق به رویای کودکی‌اش اصرار کرد و برند بورگوارد را به سطح بالایی رساند. او با پایداری، جسارت و توانایی سرانجام توجه و احترام سراسر جهان را به سمت خود معطوف کرد.

بنیان گذار کلیدی صنعت اتومبیل مدرن

کارل بورگوارد با شور و شوق به رویای کودکی‌اش اصرار کرد و برند بورگوارد را به سطح بالایی رساند. او با پایداری، جسارت و توانایی سرانجام توجه و احترام سراسر جهان را به سمت خود معطوف کرد. پایداری، جسارت و توانایی تغییر جهان، جاذبه شخصی منحصربه فرد کارل بورگوارد شد. او این جاذبه را غنیمت شمردو تمام عمر خود را در تحقق آرزوی خود صرف کرد. پایداری او به ظرافت و زیبایی تبدیل شد و جسارت برایش آینده را به ارمغان آورد که کافی بود این جمله را تصدیق کند: به ندای قلب خود رجوع کنید تا به آرزوی خود برسید!

رانندگی کلاسیک ،

تماس با آینده