دانلود تقویم

مدلهای تاریخی

به سمت راست یا چپ بکشید

بورگوارد پی 100

انقلابی در راحتی و آسایش

1959

در سال 1959 بورگوارد مدل پی 100 را به بازار عرضه کرد که از موتور شش سیلندر و فضای داخلی بسیار بزرگ بهره‌مند بود. بورگوارد پی۱۰۰ اولین خودروی اروپایی به‌حساب می‌آید که از قابلیت انقلابی تعلیق پنوماتیک (بادی) بهره می‌برد به صورتی که صرف‌نظر از بار و شرایط رانندگی، ارتفاع خودرو همیشه ثابت باقی می‌ماند. این خودرو بسیار مورد تحسین قرار گرفت و در صنعت خودروسازی آلمان به نماد خودروهای لوکس با سطح رفاهی بالا تبدیل شد.

هانزا 1500

اولین خودرو با طراحی قایق مانند در اروپا

1949

در سال 1949 بورگوارد هانزا 1500 را در نمایشگاه خودرو ژنو در معرض نمایش قرار داد که اولین خودرو با طراحی قایق مانند در اروپا و همچنین اولین خودرو عرضه ‌شده در آلمان بعد از جنگ جهانی دوم محسوب می‌شد. عرضه این خودرو باعث تنوع طراحی در آلمان گردید و تبدیل به سابقه تاریخی چند فرهنگی شد.

خودروی گولایت جی پی 700

اولین خودرو با فناوری پاشش مستقیم سوخت

1950

در سال 1950، خودروی بورگوارد گولیات جی پی 700 برای اولین بار در جهان از فناوری پاشش مستقیم سوخت به داخل سیلندر استفاده کرد. این سیستم مصرف سوخت و انتشار گازهای گلخانه‌ای را به‌طور قابل‌توجهی بهبود می¬بخشید. این خودرو در عصر جدید به عنوان بنیان‌گذار موتورهای قدرتمندتر و با کارایی بالا شناخته شد. فناوری تزریق مستقیم سوخت هم اکنون نیز فناوری مورد استفاده توسط برترین خودروسازان جهان است.

ترامواگن

پیشرو در طراحی

1955

، خودروی رویایی بورگوارد ترامواگن در سال 1955 اولین خودرو با طراحی کابین خلبان هواپیما در جهان بود. این خودرو بعنوان پیشرو در طراحی الهام گرفته شده از هواپیما چندین دهه قبل از اینکه اولین انسان بر روی کره ماه قدم بگذارد شناخته شد. اما این خودرو در سال 1955 در خیابان¬های شهر برمن دیده شد!!

ایزابلا کوپه

فراتر از زمان خود

1954

در سال 1954 بورگوارد خودروی ایزابلا را به بازار عرضه کرد که به مشهور ترین محصول بورگوارد و یکی از خودروهای افسانه ای آلمان بدل شد. بورگوارد ایزابلا نه‌تنها در آلمان محبوب بود بلکه رضایت جهانیان را به خود جلب کرد و به عنوان یک خودروی اسپرت، استانداردهای جدیدی را در جهان تعریف کرد. به این ترتیب بورگوارد بیش از 200 هزار دستگاه از ایزابلا را در کشورهای مختلف جهان، از جمله ایران فروخت.

بورگوارد تی وای پی اینکا 1500

ماشین مسابقه با روحیه آزاد

1950

در سال 1950، بورگوارد اینکا تی وای پی در مونتهری فرانسه دوازده رکورد بین المللی را ثبت کرد و همراه با پورشه به عنوان دو قهرمان میدان مسابقه مشهور شدند.

رانندگی کلاسیک ،

تماس با آینده